Login
Anaokulu Açmak Karlı Bir İş Mi?

Anaokulu Açmak Karlı Bir İş Mi?

Anaokulu Açmak Karlı Bir İş Mi?

Anaokulu açmak birçok kişinin hayalini kurduğu iş konuları arasında yer almaktadır.  Anaokulu açmak isteyen kişiler bununla beraber, anaokulu açmak karlı bir iş mi diye merak etmektedir.

Anaokulu Açma Belgesi

Anaokulu açmak isteyen kişiler, öncelikle anaokulu açma belgesi için gereken evrakları hazırlayarak başvuru yapmalıdır. Bunun için hem kurucu kişilerden bazı evraklar istenmektedir hem de kullanılacak ve faaliyet gösterilecek binanın bazı özellikleri taşıyor olması gerekmektedir.  anaokulu açarken, yasal mevzuata göre hareket edilmeli ve buna göre dosya hazırlanarak ilgili yerlere gerekli başvurular yapılmalıdır.

Gerekli başvuruyu yapmadan önce, bu işle alakalı planlama çok iyi bir şekilde yapılmalıdır ve  anaokulu açmak karlı bir iş mi  konusunda kesin karar verdikten sonra emin olarak bu işe başlamaya karar verilmektedir. Aksi takdirde oldukça maliyetli bir iş olan anaokulu açma konsolda istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Anaokulu Açmak İçin Bütçe

Anaokulu açmak karlı bir iş mi diye düşünen kişilerin, bir taraftan düşündüğü konular arasında ne kadar bir bütçeye sahip olmaları gerektiği de yer almaktadır.  Anaokulu açmak için düşük seviyelerde de bunu gerçekleştirmek mümkündür. Fakat bu durumda bu işten kar etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Anaokulu açmak için 100 bin lira gibi bir bütçe ayırarak, bu bütçe üzerinden planlarınızı devreye sokarsanız bu işten elde edilen gelirleri göre çok düşük bir gelir elde edersiniz. Ortalama olarak 300 bin lira bir maliyet gerektiren anaokulu kurulumu, bütçeyi 500 bin lira seviyesine çektiğiniz zaman çok daha karlı bir iş olacaktır. Anaokulu açmak için bütçe olarak 500 bin lira seviyesinde bir bütçe ile yatırım yapmak bulunduğunuz il ilçeye göre farklılık gösterebilir.

Anaokulu Açmak Mantıklı Mı? 

Her ne kadar eğitim sektörüne fayda sağlayacak bir iş olsa bile, özel anaokulu açmak, kar güden bir işletme olarak görülmektedir. Bu yüzden, anaokulu açmak isteyen kişilerin aklına, anaokulu açmak mantıklı mı sorusu ister istemez takılmaktadır.

Anaokulu Açmak Karlı Mı? 

Anaokulu açmak mantıklı mı sorusunu soran pek çok girişimci bulunmaktadır. Anaokulu açarak karlı bir yatırım elde etmek için gereken tüm işlemleri gerçekleştirerek ve belgeleri hazırlayarak ruhsatı aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken pek çok kriter bulunmaktadır. Öncelikli olarak kaliteli bir eğitim verebilecek eğitimci kadrosuna sahip olmanız gerekmektedir. Bunu gerçekleştirdikten sonra,  okulun yer alacağı konum ve binada oldukça önemlidir. Bina içerisinde yer alan sınıflardan bahçeye, yemekhaneden uyku ve oyun alanlarına kadar tüm alanlar en iyi şekilde dekore edilmelidir. bu alanları yapacağınız masraf miktarı belki yüksek olabilir ama anaokulu açmak karlı mı diye sorarsanız; yapacağınız bu masraflar sizin ilerleyen dönemde daha çok kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Anaokulu Açmak İçin Ortak Arayanlar

 Anaokulu açmak maliyetli bir iştir. Bu yüzden anaokulu açmak için ortak arayanlar, sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Anaokulu açmak için gereken sermaye, kişilerin omuzlarına büyük bir yük bindirmektedir. Bu yüzden ortak alarak anaokulu açma fikri, pek çok kişiyi cazip gelmektedir. Anaokulu açmayı düşünen kişiler, anaokulu açmak mantıklı mı sorusunun yanı sıra, anaokulu açmak için ortak almalı mıyım sorusunu da kendilerine sormaktadır.

Anaokulu Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar

 Anaokul açmak için gerekli olan evraklar, okul ruhsatı alabilmemiz için sizden istenilen evraklardır. Bunun için, öncelikli olarak hazırlayacağınız dosyaya ek 1 başvuru formunu koymanız gerekmektedir. Daha sonra adli sicil kaydı ve arşiv sicil kaydı yoktur yazısını almanız gerekmektedir. Bunların haricinde; sicil gazetesi veya faaliyet belgesi, kurucu temsilcisi yetki belgesi, teknik rapor hazırlanması, işyeri açılışı için sağlık raporu,  yangın ve güvenlik denetlemesi için itfaiye raporu,  anaokulu yerleşim planları,  anaokulunda çalışacak müdür ve diğer personelleri ait evrak var,  sahibi durumuna göre tapu veya kira kontratı, kurucu kişiye ait fotoğraf,  öğrenim belgesi, vergi levhası, okul binasının fotoğrafı,  adres bilgilerini gösterir numarataj ve coğrafi bilgi sistemi gerekli olan evraklar arasında yer almaktadır.

Tüm bu evrakları hazırladıktan sonra, anaokulu açmak mantıklı mı sorusunu kendinize sorabilirsiniz ama unutmayın ki; başarıya giden hiç bir yol kolay değildir.

Bu konuda size destek olabiliriz.

Bize 0543 965 1490 dan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply